Upės ir upeliai: žmogaus ir žuvies akimis

Žygis Neries RP: upės ir upeliai
View Calendar
KO TIKĖTIS: Žmonės nuo seniausių laikų pagavo upių „naudos kampą“- tai susisisiekimo ir prekybos autostrados, gynybiniai, kanalizacijos ir melioracijos grioviai, malūnai, žuvys. Ir žinoma –rekreacija. Upių slėnių vaizdų nektaras akims, maudynių ir meškeriojamo malonumai.
Kas nauda žmogui – nebūtinai nauda žuvims. Joms visai nemiela ieškoti lizdo vaikams numelioruotame upelyje, šokinėti per kliūtis ir maitintis nuotekomis užterštame vandenyje. Apie žuvų ir žmonių santykius ir pakalbėsime keliaudami Neries ir Dūkštos pakrantėmis.
Kaip Neris „tarnavo“ krovinių, sielių ir sielų gabenimui, kodėl į Nerį sugrįžo lašišos, kodėl tiek daug piliakalnių prie Dūkštos. Kaip mažieji upeliai girdo žemę, kas atsitiko Bradeliškių malūnui ir kodėl mažuosius upelius vadinam bitėm darbininkėm.
Žygio pradžia Ąžuolų kalno automobilių stovėjimo aikštelėje, Dūkštos pažintiniame take. Pražingsniuosim laukine Neries pakrante ir „civilizuota“ Dūkštos pažintinio tako atkarpa. Ieškosime žuvies ir žmogaus požiūrių į gyvenimą skirtumų, ir požiūrių sutapimo.
ATSTUMAS ir TRUKMĖ: apie 7 km, apie 3 val.
SUSITIKIMO LAIKAS: 2023 m. rugsėjo 10 d., 11:00 val.
SUSITIKIMO VIETA: Ąžuolų kalno automobilių stovėjimo aikštelė, Verkšionys, Vilniaus raj. (koord.: 54.818320, 24.928815)
DALYVIO MOKESTIS: 10 € / asm., vaikams iki 10 m. - nemokamai. Apmokama bankiniu pavedimu: AUDRONĖ ŽIČKUTĖ, sąskaitos Nr. LT72 7044 0600 0836 3888 (mokėjimo paskirtyje nurodyti "upeliai").
GIDĖ: Audronė Žičkutė (indiv. veiklos paž. nr. 1228969, gido pažymėjimo nr. 408), tel.nr. 8 686 18617, el.p. nerieszygiai@gmail.com
REKOMENDUOJAMA: patogūs žygio batai, gera nuotaika, gertuvė vandens, užkandis. Jei turite augintinį, ir jis „pripažįsta“ pavadėlį, pasiimkite kartu.