Pasienio nuotykiai. Melnas

Pasienio žygis. Melnas
View Calendar

Nemokamas žygis „Pasienio nuotykiai. Melnas“.

Tai pėsčiųjų žygis, kuriame netruks nei įtampos, nei meno. Žygeiviams teks įveikti seniausią Europos Sąjungoje valstybių sieną, slapstytis nuo pasieniečių, o poilsio minutę rasti legendinės miniatiūristės Lidijos Meškaitytės sodyboje. O kur dar šimtmečiais medžiais banguojanti giria ir Smalininkų įdomybės!
Žygeivių lauks TRYS trasos:
  • mažoji
  • vidutinė
  • ilgoji.
Mažoji vingiuos per Smalininkus su siaurojo geležinkelio stotimi, Senovinės technikos muziejumi, pro nuostabias Nemuno panoramas Palėkiuose ir grįš atgal.
Vidutinės trasos žygeiviai keliaus per karjerus, Pašventį, kur lauks daug vandens ir smagūs upelių kirtimai. Tuomet – Karšuvos takais iki nuostabiosios miniatiūristės Lidijos Meškaitytės sodybos. Ir, žinoma,keliauninkai net keliskart turės kirsti ir Mažosios Lietuvos, ir Melno sienas.
Ilgoji trasa dubliuos vidutinę. Tačiau nuo Pašvenčio atsiskirs ir ves per Karšuvos girios prieigas. O čia – ir pelkės, ir partizanų slaptavietės, ir kitos girios gėrybės bei paslaptys. Grįžtant ilgoji trasa vėl susijungs su trumpąja.
Visose trasose bus punktai su vandens atsargomis.
Trumpoji trasa - 5,6 km, vidutinė trasa - 15 km, ilgoji trasa - 28,7 km.
Starto vieta – Mažosios Lietuvos kultūros centras, Nemuno 30, Smalininkai.
Starto pradžia – 10 val.
Renginio pabaiga – 18 val.
Daugiau informacijos:
Tel.: +370 685 10 177
+370 447 51 485
El. p.: turizmas@jurbarkas.info
VŠĮ „Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras“ įgyvendina projektą "Atrask, įkvėpk, pažink žygiuodamas Jurbarko krašte". Projektas vykdomas pagal Vietos veiklos grupės "Nemunas" vietos plėtros strategijos priemonę "Regioninių, produktų kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą", Nr. LEADER-19.2-SAVA-9. Finansavimas: Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos.