Lankymo sezono atidarymas saugomose teritorijose

Aplankyk 30 regioninių parkų
View Calendar

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir Nacionalinis lankytojų centras kviečia į saugomų teritorijų lankymo sezono atidarymą. Šis sezonas - ypatingas. Regioniniams parkams jau 30 metų, todėl Saugumų teritorijų paso akcija pavadinta „Aplink 30 regioninių parkų“.

Renginys vyks šalia Mitologinio tako, esančio Sirvėtos regioniniame parke. Čia specialistai skelbs atidarymą, grupė „Alsūna“ renginio dalyvius išlydės į 10 km žygį, kuriam vadovaus Marius Semaša - Sirvėtos reg. parko direkcijos vyr. kraštotvarkininkas. Žygio metu dalyviai bus supažindinti su šio regioninio parko verte, kuria įsitikinsite ir patys - kalvotos Švenčionių aukštumos reljefas, upių ir upelių vingiai tikrai sužavės.

Žygio tikslas - Kačėniškės piliakalnis. Jam pasiekti teks įveikti šlapynę, kuri „saugo“ piliakalnį iš vakarinės pusės. Dėl šios priežasties rekomenduojama patogu ir neperšlampanti avalynė.

Mitologinę aurą žygio dalyviams dar labiau sustiprins kolektyvas „Kūlgrinda“. O po žygio dalyviai galės patys sudalyvauti protėvių pagerbimo apeigose įgalinant gamtos jėgos.

Neplanuojantiems dalyvauti žygyje siūloma atvykti 17:00 val. į „Kūlgrindos“ koncertą prie Kačėniškės piliakalnio.

Tiesioginė renginio transliacija Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Facebok'e. Vedėjas - Ignas Krupavičius.

Renginys NEMOKAMAS.

Related upcoming events

 • Švylio žygis
  2022-05-28 10:00 - 2022-05-28 13:00

  Prienų turizmo ir verslo informacijos centras klausia, ar žinote, kaip atrodo pelkė nužydėjus švyliams? Tikriausiai net ne kiekvienas žino kaip atrodo švylys. Galime patikinti - puikus vaizdas pelkėse, kurį galite pamatyti jei tik užsiregistruosite į žygį, kurį ves profesionalus gamtininkas Žydrūnas Sinkevičius.

  Žygis vingiuos Prienų šile, Revuonos upelio ištakose.

  Dalyvio mokestis 8 Eur. Planuojama trukmė apie 3 val.

  Registracija el. paštu tvic@infoprienai.lt

 • Edukacinis žygis su žolininke
  2022-06-04 09:00 - 2022-06-04 12:00

  Praktinis seminaras - žygis „Į gamtą“ kartu su žolininke Jūrate Pušinskiene yra puiki proga susipažinti su mus supančia augalija.

  Gamtininkė papasakos apie vaistines augalų savybes, nauda, pamokys kaip tam tikrus augalus rinkti, paruošti ir vartoti.

  Žygio dalyviams rekomenduojama pasirūpinti patogia apranga ir avalyne, daugkartiniais maišelias žolelėms.

  Renginys mokamas - 15 € / asm.

  Būtina registracija

   

 • Raudonės pilis žygis
  2022-06-04 10:00 - 2022-06-04 17:00
  Birželio 4-ąją, 10 val., susitikime nemokamame žygyje „Užburiančios pilies istorijos. Raudonė“.
  Tai – pasivaikščiojimas nuostabiomis Raudonės pilies apylinkėmis, kurios žygeiviams papasakos kraštą valdžiusių didikų meilės istorijas ir kovų su kryžiuočiais paslaptis. Jau nekalbant apie nuostabias Nemuno slėnio panoramas iš pilies bokšto.
  Šiame žygyje pasiūlysime dvi trasas – ilgąją ir trumpąją. Pastaroji bus skirta šeimoms su vaikais, moksleiviams ir visiems, kurie norės nesudėtingo pasivaikščiojimo. Ši trasa vingiuos per Raudonę, aplink pilį ir jos parką.
  Ilgoji trasa – dalimi sutaps su trumpąja, tačiau vėliau žygeivius ves Raudonės apylinkėmis ir Nemuno pievomis.
  Starto vieta – Raudonės pilis.
  Starto pradžia – 10 val.
  Renginio pabaiga – 18 val.
  Daugiau informacijos:
  Tel.: +370 685 10 177
  +370 447 51 485
  El. p.: turizmas@jurbarkas.info
  VŠĮ „Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras“ įgyvendina projektą "Atrask, įkvėpk, pažink žygiuodamas Jurbarko krašte". Projektas vykdomas pagal Vietos veiklos grupės "Nemunas" vietos plėtros strategijos priemonę "Regioninių, produktų kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą", Nr. LEADER-19.2-SAVA-9. Finansavimas: Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos
 • EkoŽygis po Ažušilės kraštovaizdžio draustinį
  2022-06-12 10:00 - 2022-06-12 16:00

  Pramoginis - pažintinis žygis po Ažušilės kraštovaizdžio draustinį (Ignalinos r.) yra puikus pasirinkimas ieškantiems aktyvaus savaitgalio užsiėmimo.

  Numatytas vidutinis tempas, todėl tiks ir ne patiems aktyviausiems žygeiviams. Žygyje galėsi susipažinti tiek su naujomis vietovėmis, tiek ir su žmonėmis.

  Žygis yra žiedinis!

  Planuojamas atstumas 19 km ir ~6 val. ėjimo. Eiti teks asdaltu, žvyru ir miško keliais.

  Žygį ves gidė.

  Būtina registracija (iki birželio 10 d.)

  Dalyvio mokestis 8 €.

  Registracijos nuoroda.