Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
balandžio
balandžio
balandžio
balandžio
balandžio
balandžio
1
2
3
4
5
6
7
 • Pasivaikščiokime Nevėžio upės slėnio pažintiniu taku
  09:30 -17:00
  2022-05-07
  Nevėžis, žygis

  Krekenavos regioninis parkas kviečia į pirmąjį 30-mečio žygį.

  Jį pradėsime nuo aikštelės, esančios prie Krekenavos apžvalgos bokšto. Keliaudami Krekenavos miestelio link, aplankysime Švč. mergelės Marijos ėmimo į dangų baziliką, susipažinsime su Krekenavos miestelio istorija. Link senvagių eisime ramia Švenčiuliškių gatvele, toliau trauksime per mišką. Pasiekę Nevėžio upės slėnio pažintinį taką, keliausime juo, besidairydami į išsiraizgiusias senvages, jau pradėjusias žaliuoti pievas, klausydamiesi paukščių garsų.
  Žygio pradžia 9,30 val. Susitinkame prie apžvalgos bokšto.
  Į pėsčiųjų žygį priimami ir keturkojai draugai!
  Daugiau apie žygį sužinosite parašę el. paštu i.krisciuniene@krpd.am.lt arba skambindami telefonu 8 604 97 164.
  Kaina 3 eur.
  Išankstinė registracija būtina!

 • Lankymo sezono atidarymas saugomose teritorijose
  12:00 -20:00
  2022-05-07
  Aplankyk 30 regioninių parkų

  Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir Nacionalinis lankytojų centras kviečia į saugomų teritorijų lankymo sezono atidarymą. Šis sezonas – ypatingas. Regioniniams parkams jau 30 metų, todėl Saugumų teritorijų paso akcija pavadinta „Aplink 30 regioninių parkų“.

  Renginys vyks šalia Mitologinio tako, esančio Sirvėtos regioniniame parke. Čia specialistai skelbs atidarymą, grupė „Alsūna“ renginio dalyvius išlydės į 10 km žygį, kuriam vadovaus Marius Semaša – Sirvėtos reg. parko direkcijos vyr. kraštotvarkininkas. Žygio metu dalyviai bus supažindinti su šio regioninio parko verte, kuria įsitikinsite ir patys – kalvotos Švenčionių aukštumos reljefas, upių ir upelių vingiai tikrai sužavės.

  Žygio tikslas – Kačėniškės piliakalnis. Jam pasiekti teks įveikti šlapynę, kuri „saugo“ piliakalnį iš vakarinės pusės. Dėl šios priežasties rekomenduojama patogu ir neperšlampanti avalynė.

  Mitologinę aurą žygio dalyviams dar labiau sustiprins kolektyvas „Kūlgrinda“. O po žygio dalyviai galės patys sudalyvauti protėvių pagerbimo apeigose įgalinant gamtos jėgos.

  Neplanuojantiems dalyvauti žygyje siūloma atvykti 17:00 val. į „Kūlgrindos“ koncertą prie Kačėniškės piliakalnio.

  Tiesioginė renginio transliacija Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Facebok’e. Vedėjas – Ignas Krupavičius.

  Renginys NEMOKAMAS.

8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
 • Pasienio nuotykiai. Melnas
  10:00 -18:00
  2022-05-21
  Pasienio žygis. Melnas

  Nemokamas žygis „Pasienio nuotykiai. Melnas“.

  Tai pėsčiųjų žygis, kuriame netruks nei įtampos, nei meno. Žygeiviams teks įveikti seniausią Europos Sąjungoje valstybių sieną, slapstytis nuo pasieniečių, o poilsio minutę rasti legendinės miniatiūristės Lidijos Meškaitytės sodyboje. O kur dar šimtmečiais medžiais banguojanti giria ir Smalininkų įdomybės!
  Žygeivių lauks TRYS trasos:
  • mažoji
  • vidutinė
  • ilgoji.
  Mažoji vingiuos per Smalininkus su siaurojo geležinkelio stotimi, Senovinės technikos muziejumi, pro nuostabias Nemuno panoramas Palėkiuose ir grįš atgal.
  Vidutinės trasos žygeiviai keliaus per karjerus, Pašventį, kur lauks daug vandens ir smagūs upelių kirtimai. Tuomet – Karšuvos takais iki nuostabiosios miniatiūristės Lidijos Meškaitytės sodybos. Ir, žinoma,keliauninkai net keliskart turės kirsti ir Mažosios Lietuvos, ir Melno sienas.
  Ilgoji trasa dubliuos vidutinę. Tačiau nuo Pašvenčio atsiskirs ir ves per Karšuvos girios prieigas. O čia – ir pelkės, ir partizanų slaptavietės, ir kitos girios gėrybės bei paslaptys. Grįžtant ilgoji trasa vėl susijungs su trumpąja.
  Visose trasose bus punktai su vandens atsargomis.
  Trumpoji trasa – 5,6 km, vidutinė trasa – 15 km, ilgoji trasa – 28,7 km.
  Starto vieta – Mažosios Lietuvos kultūros centras, Nemuno 30, Smalininkai.
  Starto pradžia – 10 val.
  Renginio pabaiga – 18 val.
  Daugiau informacijos:
  Tel.: +370 685 10 177
  +370 447 51 485
  El. p.: turizmas@jurbarkas.info
  VŠĮ „Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras“ įgyvendina projektą „Atrask, įkvėpk, pažink žygiuodamas Jurbarko krašte“. Projektas vykdomas pagal Vietos veiklos grupės „Nemunas“ vietos plėtros strategijos priemonę „Regioninių, produktų kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“, Nr. LEADER-19.2-SAVA-9. Finansavimas: Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos.
22
23
24
25
26
27
28
 • Švylio žygis
  10:00 -13:00
  2022-05-28
  Švylio žygis

  Prienų turizmo ir verslo informacijos centras klausia, ar žinote, kaip atrodo pelkė nužydėjus švyliams? Tikriausiai net ne kiekvienas žino kaip atrodo švylys. Galime patikinti – puikus vaizdas pelkėse, kurį galite pamatyti jei tik užsiregistruosite į žygį, kurį ves profesionalus gamtininkas Žydrūnas Sinkevičius.

  Žygis vingiuos Prienų šile, Revuonos upelio ištakose.

  Dalyvio mokestis 8 Eur. Planuojama trukmė apie 3 val.

  Registracija el. paštu tvic@infoprienai.lt

29
30
31
birželio
birželio
birželio
birželio
birželio