Paminklas Meironyse

Tarp trijų ežerų įsispraudęs Meironių kaimas Ignalinos rajone, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Visai netoli Palūšės esančiame nedideliame kaime veiklos netrūksta. Čia rasite ir medinių skulptūrų ansamblį, ir Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos mokyklą, ir botanikos taką, kuriuo pateksite į Palūšę.

Lankytinos vietos Meironyse

Medinių skulptūrų ansamblis

Meironių medinių skulptūrų ansamblyje galėsite pamatyti 14 medinių skulptūrų, kuriose tautodailininkai išsaugojo gamtos grožį bei paminėjo Ignalinos krašto legendas. Vyrauja skulptūros apie velnius, o viena praneša svarbią žinią vyrams. Kokią? Aplankykite ir sužinosite.

Gamtos mokykla

Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos mokykla suteiks galimybė Jums iš arti susipažinti su apylinkių gamtos ir kultūros vertybėmis pagal pasirinktą Jus dominančią ar Jūsų grupei labiausiai tinkančią edukacinę programą. Pasirinkti tikrai yra iš ko tiek pradinukams, tiek senjorų grupei!

Botanikos takas

Maždaug 3,5 km ilgio pažintiniame botanikos take galite pamatyti virš 100 augalų rūšių, o tarp jų bent kelis augalus, kurie yra įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą.

Šį taką patogiau pasiekti ir maršrutą pradėti Palūšėje (takas yra radialinis, t.y., pradėsite ir baigsite ten pat). Įrengti informaciniai stendai.

Nakvynė

Apsistoti galima Meironyse esančiose kaimo turizmo sodybose, nakvynės paslaugą taip pat teikia ir gamtos mokykla. Netoliese esančioje Ignalinoje (6 km) ir prie pat esančioje Palūšėjė (4 km) rasti nakvynės vietą dar paprasčiau.

Kur pavalgyti?

Artimiausia maitinimo įstaigos yra Palūšėje: Palūšės valtinė – baras, Palūšės Piratai. Kelyje link Ignalinos galite pavalgyti Romnesoje arba ieškoti maitinimo įstaigų Ignalinoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *