Kuprinė žygiui: kaip išsirinkti dydį?

0
Kuprinės dydis

Kuprinė yra vienas iš svarbiausių žygio atributų, kuriam reikia skirti tiek pat dėmesio kaip ir tinkamai avalynei. Sunku įsivaizduoti ilgesnį nei kelių valandų žygį be kuprinės, kurioje visos būtiniausios priemonės, užkandžiai, pietūs ir vanduo. Pateikiame keletą naudingų patarimų, kurie padės apsispręsti, koks kuprinės dydis tinkamiausias pagal planuojamo žygio trukmę.

Kokio ilgio bus žygis?

Iki pusdienio

Jei žygis yra trumpas, vos 2-3 valandų, ko gero neprireiks net užkandžių, tad gali pilnai užtekti buteliuko vandens. Jei jo nenorite nešti rankoje – rinkitės specialias gertuves, tvirtinamas ant diržo ar juosmens. Taip pat, patogiu pasirinkimu gali būti lengva, maža kuprinė su integruota gertuve. Jei žygio maršrutas driekiasi sudėtingesniu reljefu, pavojingesnėse vietose – vertėtų turėti vaistinėlę. Tam jau reikėtų nedidelės kuprinėlės, pavyzdžiui, 10-20 litrų talpos. Pusdieniui – 20 litrų turėtų pakakti.

Visos dienos žygis

Visos dienos žygyje būtinas maistas ir vanduo. Neišvengiamai teks juos kažkur patogiai supakuoti, o tam puikiai tiks 20-30 litrų kuprinės. Patyrę žygeiviai teigia, kad 20 litrų kuprinės turėtų pakakti, ypač jei žygiuojate ne vieni – išsidalinkite būtinus daiktus, paskirstykite svorį ir imkite tik tai, kas yra būtina.

Savaitgalio žygis (2-3 d.)

Žygis pėsčiomis su kuprine

Dviejų-trijų dienų žygiui jau teks pasirūpinti miegmaišių, palapine, kiek atidžiau teks rinktis aprangą skirtingoms oro sąlygoms. Rekomenduojame rinktis modelius, kurie turi atskirus tvirtinimus kuprinės išorėje palapinei ir miegmaišiui. Dauguma didesnių (50+ litrų) kuprinių tokius tvirtinimus turi. Įprastai savaitgalio žygiui užtenka iki 50 litrų kuprinės, kiek daugiau poreikių turintiems ar į specifinius žygius besileidžiantiems praverstų 60-70 litrų kuprinės.

Ilgi žygiai (savaitė ir daugiau)

Savaitės trukmės žygiui praverstų didesnė kuprinė – bent 70-80 litrų. Dar didesnės kuprinės skirtos tik atitinkamai ir stipresniems, aukštesniems žmonėms. 60 kg sveriantis žygeivis ir 90 ar 110 litrų kuprinė gali sverti vienodai ir taps nemenku iššūkiu ją pakelti ir užsidėti ant pečių, o kur dar ir žygiuoti.

Dažnai besileidžiantiems į skirtingos trukmės ir tipo žygius vertėtų turėti keletą skirtingų kuprinių. Svarbiausia turėti mažą trumpiems žygiams ir pakankamai talpią ilgesniems. Neretai didesnių kuprinių modeliai siūlomi kartu su atsegama mažesne kuprine, tačiau įprastai jos patogios tik labai trumpuose žygiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *