Kovo 11-osios žygis (Žiežmariai)

Kada:
2018 kovo 11, 10:00 – 15:00
2018-03-11T10:00:00+02:00
2018-03-11T15:00:00+02:00
Kur:
Nepriklausomybės a.
Nepriklausomybės a.
Žiežmariai 56239
Lietuva
Kovo 11-osios žygis (Žiežmariai) @ Nepriklausomybės a. | Žiežmariai | Kauno apskritis | Lietuva

Linksmai ir išradingai švęsti Kovo 11-ąją žadantys Žiežmariai kviečia žygiuoti pėsčiomis ir taip paminėti svarbią šventę. Pirmiausiai bus uždegtos žvakutės prie Laisvės statulos Nepriklausomybės aikštėje. Žygio dalyviai toliau judės Kauno gatve per pačius Žiežmarius, keliaus keliu link Kaišiadorių iki Vladikiškių kaimo. Sovietinės karinės tarnybos vengia jaunuoliai buvo šaudomi vietoje, kur dabar stovi kryžius, tad čia bus uždegtos dar kelios žvakutės jiems prisiminti ir pagerbti.

Triliškių kaime žygeiviai aplankys ir taip pat pagerbs Mažųjų Valdikiškių kapinėse besiilsintį Lietuvos tarpukario savanorį Augustą Orentą.

Stasiūnų kaime bus galima uždegti žvakutę prie koplytėlės, pagerbiant čia gyvenusių Romerių atminimą. Jei bus norinčių bus galima aplankyti šalia esančius Romerių dvaro griūvėsius.

Kaišiadorių miesto kapinėse bus aplankoma koplyčia, skirta šio miesto partizanams atminti. Kapinėse ne tik palaidota keliolika partizanų, bet taip pat ir iškaltos 358 žuvusiųjų pavardes. Jų atminimui taip pat bus degamos žvakutės.

Aplankius Kaišiadorių centre esantį paminklą, skirtą iš Kaišiadorių geležinkelio stoties išvežtiems į tremtį atminti, žygis pasibaigs prie Kaišiadorių Kristaus atsimainymo katedros.

Grįžimas į Žiežmariu – savarankiškai.

Parašykite komentarą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.