Kalendorius
Vas
27
Št
2016
2 žygis iš ciklo „Atrask Sirvėtos salą“ @ Sirvėtos regioninis parkas
Vas 27, 9:00 – 15:00
2 žygis iš ciklo „Atrask Sirvėtos salą“ @ Sirvėtos regioninis parkas | Šventa | Vilniaus apskritis | Lietuva

Sirvėtos regioninis parkas kviečia prisijungti prie jau antrojo žygio po regioninį parką iš ciklo „Atrask Sirvėtos salą“. Pėsčiųjų žygio metu įveiksite 10 km žiedą, kuriame vidaus ekspozicija Sirvėtos regioninio parko lankytojų centre, dalis mitologinio tako, upelio raguva ir kalvos, pelkėtos vietovės, Kulniškių, Stūglių, Veličkų, Matukų kaimai, Saločio ežeras ir apypelkis.

Žygio programa:

 • 9 val. registracija Sirvėtos regioninio parko lankytojų centre, Šventos k., Švenčionių r.
 • 9:20 pristatomas žygių ciklas ir maršrutai, tikslai
 • 10 val. prasideda pėsčiųjų žygis
 • 15 val. grįžtama į pradinį tašką – Šventos. k.
 • Nuo 15 val. žygių aptarimas, pasiūlymai, klausimai ir pasistiprinimas.

Registruoti prašoma iš anksto nurodytais kontaktais (žr. aukščiau).

Kov
18
Pn
2016
Naktinis pavasario lygiadienio žygis @ Ąžuolų kalno regykla
Kov 18, 19:00

Jau čia pat pavasario lygiadienis. Nuo jo prasideda astronominis pavasaris, o ne tik kalendorinis. Šia gamtos mylėtojams svarbia proga Neries regioninis parkas kviečia į naktinį pavasario lygiadienio žygį kovo 18 d., 19 val. startuojant nuo Karmazinų piliakalnio, Dūkštų seniūnijoje, netoli Vilniaus.

Žygio, kurio ilgis 5 km, metu bus galima girdėti naktinius Dūkštos upelio garsus, pajusti šviesos ir tamsos magiją ant Bradeliškių piliakalnio, o menininko Lino Kautavičiaus sukurta šviesos instaliacija „Laiko tiltas“ tikrai nustebins! Per ją dalyviai kelsis į kitą Dūkštos upelio pusę.

Žygį ves Neries regioninio parko gidai, suteiksiantis ne tik vedlio paslaugą, bet ir papasakosiantys apie praeinamas vietas. Dalyviai prašomi su savimi neštis žvakę (su indeliu), kuri pasitarnaus įžiebiant pavasario ugnį. Dalyvavimas nemokamas, tačiau dalyviai prašomi paremti regioninio parko veiklą įsigydami parko lankytojo bilietą (vienkartinis bilietas 1 € asmeniui).

Atvykus automobiliu rekomenduojama nesibrauti prie pat starto vietos – keliuko, vedančio iki Ąžuolų kalno, būklė labai prasta, automobilius siūloma palikti greta kelio Vievis – Maišiagala (KK108). Pėsčiomis teks papildomai paėjėti apie 700 metrų.

Pavasario lygiadienio žygis

Dieną vėliau, kovo 19, nuo 11 val. pradedama Naujosios Rėvos piliakalnio tvarkymo talka. Jos metu planuojama valyti piliakalnio šlaitus bei papėdę prie Neries upės. Atvykstant į talką prašoma turėti savo maisto bei pirštines, o jei galite atsivežti savo įrankius (kirvius, krūmapjoves) – būtų tiesiog nuostabu! Vakarėjant talkos dalyviams dėkos baltų kovas parodys gyvosios istorijos klubas „Leitgiris“, padainuos folkloro grupė „Girjaukis“.

Talkos vieta – Naujosios Rėvos piliakalnis, Zujūnų sen., Vilniaus r. Atvykstant vadovautis medinėmis rodyklėmis Šilėnų kaime.

Kov
19
Št
2016
Žygis Tauro apygardos Žalgirio rinktinės partizanams atminti @ Plokščiai
Kov 19, 9:30 – 21:30
Žygis Tauro apygardos Žalgirio rinktinės partizanams atminti @ Plokščiai | Plokščiai | Marijampolės apskritis | Lietuva

Pirmasis pėsčiųjų žygis „Tauriečiai“ yra skiriamas Tauro apygardos Žalgirio rinktinės partizanams atminti. Žygį organizuoja Pėsčiųjų žygių asociacija ir kviečia visus norinčius dalyvauti ~27 km ilgio žygyje pėsčiomis.

Žygio pradžia Plokščių mokykloje – daugiafunkciniame centre (Mokyklos g., Plokščiai, Šakių r.) š. m. kovo 19 d., šeštadienį, 10 val. Atvykimas ir galutinį registracija nuo 7 iki 9:30.

Išankstinė dalyvių registracija, tiek pavienių, tiek ir grupių, vykdoma nuo 2016-02-01 iki 2016-03-10, o norintiems gauti ir medalį būtina užsiregistruoti iki 2016-02-15. Registracija vykdoma el. paštu info@pza.lt

Žygio dalyviai užsiregistravę iki aukščiau nurodytų datų el. paštu yra apmokestinami 5 € mokesčiu (su medaliu – 15 €), o vaikai iki 16 metų amžiaus, dalyvaujantys su tėvais ar kitais prižiūrinčiais asmenimis, turi sumokėti 2 € mokestį. Papildomi 2 € taikomi tiems, kurie atliko vėlyvą registraciją (po datų) ar registruojasi žygio dieną.

Žygio maršrutas dar nėra paskelbtas.

Geg
21
Št
2016
Žygis-žaidimas „Kultūriniai Kauno kraštovaizdžiai“ @ M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Geg 21, 11:00 – 23:59

Puiki proga sudalyvauti puikiame žygyje-žaidime „Kultūriniai Kauno kraštovaizdžiai: 1 diena 8 muziejai“, organizuojamą Tarptautinės muziejų dienos proga. M. K. Čiurliono dailės muziejus jungiasi prie visoje Europoje paplitusios iniciatyvos ir kviečia visus norinčius sudalyvauti kiek neįprastame žygyje aplankant 8 Kauno miesto muziejus per dieną, taip iš naujo, o gal pirmą kartą, atrandant Kauną. Žygis vykdomas savarankiškai, todėl Jums reikės šio žemėlapio:

Žemėlapis žygiui-žaidimui

Atsispausdinę žemėlapį leiskitės į žygį Kaune. Užėję į kiekvieną muziejų gegužės 21 d. tarp 11 ir 20 val. gausite užduotį, ją įvykdę – specialų lipduką.

20-21 valandomis žygeiviu lauks „Muziejaus naktinis piknikas“ prie M. K. Čiurlionio galerijos, čia bus apdovanoti 10 greičiausių ir daugiausiai lipdukų surinkusių žygeivių. Kiti dalyviai gaus atminimo ženkliukus. Visi kartu vakarodami trauks dainas, šoks, bendraus, nuotaiką skaidrins folkloro ansambliai „Žaisa“ ir „Kupolė“. Piknikui reikės arbatos, geros nuotaikos ir sumuštinukų!

20-24 val. Antano Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus kvies į romantišką pasibuvimą „Žiūrim – krinta patylomis obelų žiedai“. Pasibuvimo metu dirbtuvėje bus galima kruti paveikslus iš žiedų antspaudų, sužinoti apie monotipijos galimybes, aplankyti parodas ir ekspozicijas.

M. K. Čiurlionio galerija, A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių (Velnių) muziejus ir Istorinė Lietuvos Respublikos prezidentūra nemokamai priims lankytojus iki pat vidurnakčio!

Nepavyksta atsispausdinti žemėlapio? Originalus šaltinis čia, o tai pat galima jį atsiimti renginio dieną M. K. Čiurlionio muziejų padaliniuose:

 • M. Žilinsko dailės galerija (Nepriklausomybės a. 12);
 • Kauno paveikslų galerija (K. Donelaičio g. 16);
 • L. Truikio ir R. Rakauskaitės memorialinis muziejus (E. Fryko g. 14);
 • A. ir P. Galaunių namai (Vydūno al. 2);
 • J. Zikaro memorialinis muziejus (J. Zikaro g. 3);
 • Istorinė Lietuvos Respublikos prezidentūra (Vilniaus g. 33);
 • A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus (V. Putvinskio g. 64);
 • Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putviskio g. 55).

 

Bir
25
Št
2016
Dviračių žygis Švenčionių 530-ajam jubiliejui paminėti @ Švenčionių miesto aikštė
Bir 25, 14:00 – 22:00
Dviračių žygis Švenčionių 530-ajam jubiliejui paminėti @ Švenčionių miesto aikštė | Švenčionys | Vilniaus apskritis | Lietuva

Dviračių žygis Švenčionių miesto 530-ajam jubiliejui paminėti – tai 18 km žygis Švenčionių apylinkėmis, susipažįstant su istorinėmis vietomis, pasigrožint kraštovaizdžiu. Žygio startas – 14 val. Švenčionių miesto parke – vietoje, kuri jau nuo XV a. yra laikoma svarbiausia mieste. Kelionė vingiuos aukštumomis, teks minti ir akmenimis grįstu keliu, pamatysite Švenčionių, Cirkliškio dvarų teritorijas.

Organizatoriai (Švenčionių rajono savivaldybė) žada, jog pamatysite ir pagonišką tikėjimą menančias vietas, tokias kaip Alko kalnas, Perkūnkalnis. Pro akis neprasprūs ir senieji ąžuolai, kuriuos kadaise garbino mūsų protėviai.

Turbūt ne kiekvienas žino, jog pro Švenčionių miestą ėjo ir siaurojo geležinkelio bėgiai, kuriais važiavo traukinys iš Panevėžio į Pastovį (dabar Baltarusijos miestą). Bėgio ir traukinio dviračių žygio dalyviai nepamatys, tačiau geležinkelio pylimas niekur nedingo nuo 1895 m.

Planuojamas trumpas stabtelėjimas prie totorių kapų. Totorių Švenčionyse būta nemažai, jie čia apsigyveno dar Vytauto valdymo laikais.

Poilsiui numatyta stotelė Cirkliškio dvare, kuris buvo įkurtas XIX a. grafų Mostovskių. Pailsėjus – kelionė tolyn Mylių aukštuma, pasigrožint žemiau liksiančiu Švenčionių miestu. Į Švenčionis iš aukštai dar galima pasigrožėti ir Kurpių, Zadvarnikų aukštumose.

Žygio metu tikrai pamatysite Švenčionių miesto geografinį išskirtinumą. Nusiteikite, kad teks minti ne į vieną kalną, tačiau vaizdai to tikrai verti.

Geg
6
Št
2017
Istorijos gerbėjams „Molotovo gynybinės linijos įtvirtinimai“ @ Pagramančio regioninis parkas
Geg 6, 9:00 – 17:00
Istorijos gerbėjams „Molotovo gynybinės linijos įtvirtinimai“ @ Pagramančio regioninis parkas | Pagramantis | Tauragės apskritis | Lietuva

Aktyviai gyventi mėgstančius ir tuos, kuriuos žavi istorija gegužės 6 d. kviečia Pagramančio regioninio parko direkcija. Įsibėgėjusio pavasario šeštadienį vyks pėsčiųjų žygis „Molotovo linijos takais II“ bei pažintinio tako „Molotovo gynybinės linijos įtvirtinimai“ atidarymas.

Tai vienas ryškiausių pėdsakų Lietuvoje, kurį paliko Antrasis Pasaulinis karas. Žygio metu galėsite iš arčiau pažinti bunkerius, pasimėgausite Pagramančio regioninio parko kraštovaizdžiu, atodangomis, tekančiomis upėmis bei upeliais, visų vertinamais ąžuolais ir, be abejonės, gerai praleisite laiką.

Planuojamas žygio maršrutas apie 20 km. Programa:

 • 9:00 – 9:50 atvykimas bei galutinė registracija
 • 10:00 renginio pradžia ir pranešimas tema „Molotovo gynybinės linijos įtvirtinimai Lietuvoje“.
 • 10:30 pėsčiųjų žygio startas.
 • 11:00 pažintinio tako atidarymas.
 • 12:00 tęsiamas žygis
 • 16:00 – 17:00 žygeivių sugrįžimas, diplomų įteikimas

Galima dalyvauti ir tik pranešimo dalyje bei pažintinio tako atidaryme. Tam vis tiek būtina registracija el. paštu arba telefonu.

Registruotis į žygį galima nuo balandžio 1 d. iki gegužės 5 d. viršuje nurodytais kontaktais arba http://bit.ly/2otppCV

Dalyvavimas mokamas. Suaugusiems dalyviams 2 €, vaikams iki 16 metų – 1 €. Nusprendusiems dalyvauti paskutinę dieną +1 €. Starto mokestis mokamas atvykus į renginio vietą.