Kalendorius




Vas
27
Št
2016
2 žygis iš ciklo „Atrask Sirvėtos salą“ @ Sirvėtos regioninis parkas
Vas 27, 9:00 – 15:00
2 žygis iš ciklo „Atrask Sirvėtos salą“ @ Sirvėtos regioninis parkas | Šventa | Vilniaus apskritis | Lietuva

Sirvėtos regioninis parkas kviečia prisijungti prie jau antrojo žygio po regioninį parką iš ciklo „Atrask Sirvėtos salą“. Pėsčiųjų žygio metu įveiksite 10 km žiedą, kuriame vidaus ekspozicija Sirvėtos regioninio parko lankytojų centre, dalis mitologinio tako, upelio raguva ir kalvos, pelkėtos vietovės, Kulniškių, Stūglių, Veličkų, Matukų kaimai, Saločio ežeras ir apypelkis.

Žygio programa:

  • 9 val. registracija Sirvėtos regioninio parko lankytojų centre, Šventos k., Švenčionių r.
  • 9:20 pristatomas žygių ciklas ir maršrutai, tikslai
  • 10 val. prasideda pėsčiųjų žygis
  • 15 val. grįžtama į pradinį tašką – Šventos. k.
  • Nuo 15 val. žygių aptarimas, pasiūlymai, klausimai ir pasistiprinimas.

Registruoti prašoma iš anksto nurodytais kontaktais (žr. aukščiau).

Kov
19
Št
2016
Žygis Tauro apygardos Žalgirio rinktinės partizanams atminti @ Plokščiai
Kov 19, 9:30 – 21:30
Žygis Tauro apygardos Žalgirio rinktinės partizanams atminti @ Plokščiai | Plokščiai | Marijampolės apskritis | Lietuva

Pirmasis pėsčiųjų žygis „Tauriečiai“ yra skiriamas Tauro apygardos Žalgirio rinktinės partizanams atminti. Žygį organizuoja Pėsčiųjų žygių asociacija ir kviečia visus norinčius dalyvauti ~27 km ilgio žygyje pėsčiomis.

Žygio pradžia Plokščių mokykloje – daugiafunkciniame centre (Mokyklos g., Plokščiai, Šakių r.) š. m. kovo 19 d., šeštadienį, 10 val. Atvykimas ir galutinį registracija nuo 7 iki 9:30.

Išankstinė dalyvių registracija, tiek pavienių, tiek ir grupių, vykdoma nuo 2016-02-01 iki 2016-03-10, o norintiems gauti ir medalį būtina užsiregistruoti iki 2016-02-15. Registracija vykdoma el. paštu info@pza.lt

Žygio dalyviai užsiregistravę iki aukščiau nurodytų datų el. paštu yra apmokestinami 5 € mokesčiu (su medaliu – 15 €), o vaikai iki 16 metų amžiaus, dalyvaujantys su tėvais ar kitais prižiūrinčiais asmenimis, turi sumokėti 2 € mokestį. Papildomi 2 € taikomi tiems, kurie atliko vėlyvą registraciją (po datų) ar registruojasi žygio dieną.

Žygio maršrutas dar nėra paskelbtas.

Bal
9
Št
2016
Bunda pavasaris Mažojoje Lietuvoje @ Viešvilė
Bal 9, 10:00 – 16:00
Bunda pavasaris Mažojoje Lietuvoje @ Viešvilė | Viešvilė | Tauragės apskritis | Lietuva

Viešvilės bendruomenė nori turėti savo krašto monografiją, todėl kviečia sudalyvauti labdaringame žygyje, kurio metu surinktos lėšos bus skiriamos monografijos „Viešvilė“ parengimui.

Žygis vyks balandžio 9 d. Viešvilės miestelyje, susitinkant prie neseniai įrengto žuvintakio, kuris tikrai traukia akį. Maršrutai atskirti du:

Geltonoji trasa skirta mažiau patyrusiems žygeiviams, norintiems geriau pažinti Viešvilės kraštą. Šiame maršrute pasigrožėsite žuvintakiu, aplankysite lankytinus Viešvilės objektus, pažintinį taką. Atstumas ~8 km.

Žalioji trasa skirta visiems, kurie nori ir gali gamtoje praleisti daugiau laiko ir įveikti didesnį maršrutą. Pasirinkę šią atkarpą dalyviai keliaus pro Viešvilės rezervatą, istorinius objektus, o miško glūdumoje Jūsų lauks gausybė gamtos stebuklų. Ką gali žinoti, gal ir lūšį teks garbė pamatyti? Atstumas ~20 km.

Žygio programa

8:30 – 10:00 dalyvių registracija
10:00 žygio atidarymas, sveikinimai, Viešvilės istorijos apžvalga
10:30 žygio startas
16:00 žygeivių apdovanojimai, seniūno žuvienės ragavimas, žygio aptarimas

Registruotis galima el. paštu bei žygio dieną. Suaugusieji Viešvilės monografiją paremia 5 €, vaikai nuo 10 m. – 3 €, mažesnieji atleidžiami nuo mokesčio.

Bir
25
Št
2016
Dviračių žygis Švenčionių 530-ajam jubiliejui paminėti @ Švenčionių miesto aikštė
Bir 25, 14:00 – 22:00
Dviračių žygis Švenčionių 530-ajam jubiliejui paminėti @ Švenčionių miesto aikštė | Švenčionys | Vilniaus apskritis | Lietuva

Dviračių žygis Švenčionių miesto 530-ajam jubiliejui paminėti – tai 18 km žygis Švenčionių apylinkėmis, susipažįstant su istorinėmis vietomis, pasigrožint kraštovaizdžiu. Žygio startas – 14 val. Švenčionių miesto parke – vietoje, kuri jau nuo XV a. yra laikoma svarbiausia mieste. Kelionė vingiuos aukštumomis, teks minti ir akmenimis grįstu keliu, pamatysite Švenčionių, Cirkliškio dvarų teritorijas.

Organizatoriai (Švenčionių rajono savivaldybė) žada, jog pamatysite ir pagonišką tikėjimą menančias vietas, tokias kaip Alko kalnas, Perkūnkalnis. Pro akis neprasprūs ir senieji ąžuolai, kuriuos kadaise garbino mūsų protėviai.

Turbūt ne kiekvienas žino, jog pro Švenčionių miestą ėjo ir siaurojo geležinkelio bėgiai, kuriais važiavo traukinys iš Panevėžio į Pastovį (dabar Baltarusijos miestą). Bėgio ir traukinio dviračių žygio dalyviai nepamatys, tačiau geležinkelio pylimas niekur nedingo nuo 1895 m.

Planuojamas trumpas stabtelėjimas prie totorių kapų. Totorių Švenčionyse būta nemažai, jie čia apsigyveno dar Vytauto valdymo laikais.

Poilsiui numatyta stotelė Cirkliškio dvare, kuris buvo įkurtas XIX a. grafų Mostovskių. Pailsėjus – kelionė tolyn Mylių aukštuma, pasigrožint žemiau liksiančiu Švenčionių miestu. Į Švenčionis iš aukštai dar galima pasigrožėti ir Kurpių, Zadvarnikų aukštumose.

Žygio metu tikrai pamatysite Švenčionių miesto geografinį išskirtinumą. Nusiteikite, kad teks minti ne į vieną kalną, tačiau vaizdai to tikrai verti.

Lie
30
Št
2016
Dviejų dienų žygis „Dviračiais po Mažąją Lietuvą“ @ Degalinė "Bonsa"
Lie 30, 9:00 – Lie 31, 20:00
Dviejų dienų žygis „Dviračiais po Mažąją Lietuvą“ @ Degalinė "Bonsa" | Tauragė | Tauragės apskritis | Lietuva

Pernai Tauragės aktyvistai „Aktyvi Tauragė“ organizavo puikų dviračių žygį, kuris grįžta ir šiais metais! Nelaužant tradicijų keliaujama tame pačiame paslaptingame regione – Mažojoje Lietuvoje. Tik šiais metais visai kitoks maršrutas.

9 val. žygio dalyviai pradeda savo ekspediciją degalinėje „Bonsa“, Tilžės pl., Taurų k. ribose. Žygio kryptis – Šilutės rajone link. Vakaras leidžiamas prie nuostabaus grožio ežero, prie kurio žygeiviai lieka nakvoti.

Sekmadienį ryte kelionė tęsiama tolyn. Organizatoriai žada pasistengti, kad kuo daugiau pedalus minti tektų asfaltuotais takais, tad žygis nebus ypač sunkus.

Didelis privalumas! Žygio metu Jus lydės saugos ekipažas, tad pasibaidžius Jūsų žirgui ar pajutus nepakeliamą nuovargį neteks sukti galvos kaip tęsti kelionę. Tuo tarpu smulkius remonto darbelius kartu su kitais žygeiviais pamėginsite įveikti tiesiog šalikelėje.

Žygio kaina – 10 €.

Pirmą dieną vakariene Jus vaišins organizatoriai, visu kitu maistu ir gėrimais teks pasirūpinti Jums.

Dalyviai privalo pasirūpinti techniškai tvarkingu dviračiu, ryškia liemene, asmens tapatybės dokumentu, palapine, miegmaišiu ir kitais būtinais žygio daiktais.

Registruotis iki liepos 29 d. ryto aukščiau nurodytais kontaktais.

Rgp
27
Št
2016
Pažintis su Dubysos žemupiu dviračiais @ Kavinė "Arka"
Rgp 27, 10:00 – 18:00
Pažintis su Dubysos žemupiu dviračiais @ Kavinė "Arka" | Ariogala | Kauno apskritis | Lietuva

Vasara baiginėjasi, tad nemažam kiekiui žmonių baiginėjasi ir žygiai, ypač dviračiais. Dviračių žygis „Pažintis su Dubysos žemupiu“ gali būti puikia sezono užbaigimo gaidele, todėl Dubysos regioninio parko direkcija kviečia, o mes prisidedame prie kvietimo, prisijungti prie žygio dalyvių jau šį savaitgalį – rugpjūčio 27 d.

80 km ilgio žygio maršrutas vingiuos po Dubysos žemupį, išsiskiriantį neįprastomis žemės paviršiaus formomis, nuostabai raguvų labirintais i gausybe šlaitų. Pažiūrėti tikrai bus kur!

Žygio metu ne tik pamatysite tokias vietas kaip Dubysos, Žvėrupio, Margupio, Kriaušupio, Barsiukyno, Uosintos slėnius ar šalitus, bet taip pat ir apsilankysite Pašilių, Seredžiaus piliakalniuose, Klumpės malūne, Margupio kadagyną, Editos ir Eriko Laiconų ūkį, kuriame numatytas kiek netradicinis įvykis – susitikimas su pėsčiųjų žygio dalyviais, ir dar daugybė vietų malonių akims, ausims ir širdžiai.

Numatoma žygio pradžia 10:40, iki to (nuo 10 iki 10:30) vykdoma dalyvių registracija kavinėje Arka. Finišas ~18 val. toje pačioje vietoje, kur ir startas. Po žygio nėra ko skubėti namo – dienos aptarimas prie naminio kugelio yra puiki pabaiga.

Rekomenduojama vykti ne tik patogiai apsirengus, bet ir pasirūpinus tinkamu dviračiu – kai kurie keliai gali būti sunkiai išvažiuojami, tad plento ar miesto dviračiai nėra geras pasirinkimas. Dalyviams siūloma pasiimti sumuštinių, gaiviųjų gėrimų.

Dalyvių mokestis – 5 €, moksleiviai ir senjorai moka po 3,5 €. Į kaina įskaičiuotas Dubysos regioninio parko lankytojo bilietas, naminis kugelis. Dalyviai, turintys galiojantį valstybinio parko lankytojo bilietą, moka vienu euru mažiau.

Išankstinė registracija aukščiau nurodytais kontaktais, įskaitant ir Facebook.

Vas
25
Št
2017
Paskutinis žiemos pasispardymas (Vištyčio RP) @ Vištyčio poilsiavietė
Vas 25, 10:10
Paskutinis žiemos pasispardymas (Vištyčio RP) @ Vištyčio poilsiavietė

Paskutinį žiemos šeštadienį, vasario 25 d. Vištyčio regioninio parko direkcija, Vištyčio kaimo bendruomenė ir Girėnų kapela „Versmė“ kviečia į etnogamtinį žygį „Paskutinis žiemos pasispardymas“.

Šio 10 km ilgio žygio metu galėsite mėgautis puikiu kraštovaizdžiu, apžiūrėsite ne tik gamtinius paminklus, bet ir išlikusius technikos paminklus, pažinsite vietos žmonių tradicijas ir Užgavėnių papročius. Maždaug tris valandas planuojama keliauti pėsčioms po kalvas, Šaltalankio giraitę, Vištyčio pakrantę. Pasiimkite termosą karštos arbatos ir taip išvysite žiemą visi kartu.

Žygio metu ne tik bus žygiuojama, bet ir galėsite užsukti į Vištyčio malūno vidų, išgirsite vėjo malūno istoriją. Miestelyje užsuksite į aliejinę, apžiūrėsite technologinę įrangą, sužinosite, kaip buvo spaudžiamas aliejus. Toliau kelionė tęsis prie Vištyčio krašto kepti blynų, kur Jūsų lauks iš Girėnų kaimo atvykę Užgavėnių personažai, vaišinsiantys Jus blynais, šiupiniu su kiaulės uodega. Nepamiškite savo puodelių arbatai, įrankių ir dubenėlių šiupiniui.

Žygio metu Jūsų lauka žaidimai, muzika, Morės deginimas ir gera nuotaika.

Būtina registracija aukščiau nurodytais kontaktais iki vasario 22 d. Žygio dalyvio mokestis 4 € (mokama žygio dieną grynaisiais).