Kalendorius
Lap
14
Št
2015
Rudeninis žygis Pavilnių regioniniame parke @ Pavilnių regioninis parkas
Lap 14, 10:00 – 13:00
Rudeninis žygis Pavilnių regioniniame parke @ Pavilnių regioninis parkas | Vilnius | Vilniaus apskritis | Lietuva

Rudenėjantis Pavilnių regioninis parkas – puiki vieta pasivaikščiojimui ir žygiui! Lapkričio 14 dieną, šeštadienį, visi vilniečiai ir sostinės svečiai yra kviečiami į Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos organizuojamą pėsčiųjų žygį Pavilnių regioniniame parke, Markučių apylinkėse.

Žygio pradžia 10 val. Markučių žiede (autobusų stotelė „Markučiai“).
Žygio trukmė – 3 val.

Žygio metu dalyviai aplankys Markučius, Dilgynės panoraminį kalnagūbrį ir Pavilnio akmenį. Žygeivius ves Tadas Šidiškis.

Daugiau informacijos telefonu 8 680 76402.

Lap
21
Št
2015
Ežerų žygis @ Šiauliai
Lap 21, 8:00 – 19:30
Ežerų žygis @ Šiauliai | Šiauliai | Šiaulių apskritis | Lietuva

Puiki proga sustiprinti savo kūną ir sielą – ežerų žygis po Kurtuvėnų regioninį parką. Žygis prasidės Šiaulių autobusų stotyje (Tilžės g. 109), iš kurios 8 val. 30 min. išvykstama į Kurtuvėnus (kaina 3 €).

Žygiuojama bus keliu ir mišku, lankomus Kurtuvėnų regioninio parko gamtinės ekosistemos ir kultūros paveldo vertybės. Sustojama papietauti (pietumis reikia pasirūpinti savarankiškai).

Žygeiviams reikėtų turėti:

  • Šviesą atspindinčią liemenę, atšvaitus
  • Žibintuvėlį, degtukų, peilį (patogiau užlenkiamą)
  • Higienos priemones (tualetinio popieriaus rulonėlį)
  • Rūbų atitinkančių oro sąlygas
  • Šiukšlių maišų (30-35 l talpos)
  • Pinigų, kurių reikės kelionei į žygio pradžią ir atgal, gali prireikti esant nenumatytiems atvejams

Žygio dalyviams siūloma pasirūpinti ir atsarginiais batais, kojinėmis, kitais rūbais, jei sušlaptumėte.

Vas
16
An
2016
Šventinis žygis Pavilnių regioniniame parke @ Pavilnių regioninis parkas
Vas 16, 11:00 – 15:00
Šventinis žygis Pavilnių regioniniame parke @ Pavilnių regioninis parkas | Vilnius | Vilniaus apskritis | Lietuva

Vasarios 16-osios proga visoje šalyje bus daugybė renginių. Visgi, mes siūlome dalyvauti aktyviuose renginiuose – žygiuose. Vienas jų vyks vienoje gražiausių sostinės vietų – Pavilnių regioniniame parke.

Kartu su žygio vadovu Tadu Šidiškiu susitikę Lelijų st. (Stepono Batoro g., Naujosios Vilnios pradžioje, atvykti galima 6G ir 74 maršruto autobusais, atvykus savo automobiliu aikštelės ieškoti už kelių šimtų metrų nuo stotelės) įveiksite 9 km maršrutą pėsčiomis, aplankant 3 piliakalnius ir pilkapyną.

Eidami palei Murlės upelį prieisite Rokantiškių (Murlės) piliakalni, grožėsitės Medininkų aukštumos panorama, išmėginsite Strielčiukų pažintinį taką, vedantį į Rokantiškių piliavietę, kur kadaise buvo įspūdinga pilis, toliau leisitės žemyn ir vėl kilsite aukštyn, pasieksite Naujosios Vilnios pilkapyną, kuriame aukuras iškaltais ženklais. Ant Barsukynės gūbrio pasigrožėsite Vilnios slėniu, o žygį baigsite nusileidę link Kučkuriškių. Iš čia kursuoja 27 autobuso maršrutas, vykstantis N. Vilnios ir Kalvarijų g. kryptimis.

Kov
19
Št
2016
Žygis Tauro apygardos Žalgirio rinktinės partizanams atminti @ Plokščiai
Kov 19, 9:30 – 21:30
Žygis Tauro apygardos Žalgirio rinktinės partizanams atminti @ Plokščiai | Plokščiai | Marijampolės apskritis | Lietuva

Pirmasis pėsčiųjų žygis „Tauriečiai“ yra skiriamas Tauro apygardos Žalgirio rinktinės partizanams atminti. Žygį organizuoja Pėsčiųjų žygių asociacija ir kviečia visus norinčius dalyvauti ~27 km ilgio žygyje pėsčiomis.

Žygio pradžia Plokščių mokykloje – daugiafunkciniame centre (Mokyklos g., Plokščiai, Šakių r.) š. m. kovo 19 d., šeštadienį, 10 val. Atvykimas ir galutinį registracija nuo 7 iki 9:30.

Išankstinė dalyvių registracija, tiek pavienių, tiek ir grupių, vykdoma nuo 2016-02-01 iki 2016-03-10, o norintiems gauti ir medalį būtina užsiregistruoti iki 2016-02-15. Registracija vykdoma el. paštu info@pza.lt

Žygio dalyviai užsiregistravę iki aukščiau nurodytų datų el. paštu yra apmokestinami 5 € mokesčiu (su medaliu – 15 €), o vaikai iki 16 metų amžiaus, dalyvaujantys su tėvais ar kitais prižiūrinčiais asmenimis, turi sumokėti 2 € mokestį. Papildomi 2 € taikomi tiems, kurie atliko vėlyvą registraciją (po datų) ar registruojasi žygio dieną.

Žygio maršrutas dar nėra paskelbtas.

Bal
30
Št
2016
Pėsčiomis po Pavilnių apylinkes @ Pavilnių regioninis parkas
Bal 30, 11:00 – 14:00
Pėsčiomis po Pavilnių apylinkes @ Pavilnių regioninis parkas | Vilnius | Vilniaus apskritis | Lietuva

Šeštadienį, balandžio 30 d., kviečia Pavilnių regioninis parkas į trumpą, tačiau vaizdingų apylinkių kupiną žygį. Žygio vadovas Tadas Šidiškis ves Jus Belmonto botaniniu zoologiniu draustiniu, Pavilnių, Leoniškių, Tuputiškių gyvenvietėmis, pamatysite žirgyną, įsikūrusį Leoniškių palivarko vietoje, Jokūbo kalną, kuris garsus Pavilnio bendruomenės Užgavėnių švente. Taip pat žygio maršrutas įtrauks ir Tuputiškių serpentiną, medinę Pavilnio bažnyčią.

Prognozuojama žygio trukmė – 3 val., startas 11 val. autobuso stotelė „Srovės“ (ties S. Bataro ir Belmonto g. sankryža). Atvykstantiems automobiliu vietos turėtų būti greta esančioje aikštelėje, tačiau verta atminti, kad žygio pabaiga numatyta kitoje vietoje (31 maršruto autobuso stotelėje „Pavilnio“).

Žygio dalyviai raginami nepamiršti tinkamos aprangos, užkandžių ir gėrimų bei puikios žygeiviškos nuotaikos.

Sau
29
Sk
2017
Pusiaužiemio žygis Kurtuvėnų RP @ Pageluvio k.
Sau 29, 10:30 – 16:00
Pusiaužiemio žygis Kurtuvėnų RP @ Pageluvio k. | Pageluvis | Šiaulių apskritis | Lietuva

Norite švęsti Pusiaužiemį aktyviai? Puiki proga sausio 29-ąją apsilankyti Kurtuvėnų regioniniame parke bei vieno ne itin ilgo žygio (~12 km) metu pamatyti net 10 ežerų!

Kurtuvėnų regioninis parkas yra ežeringoje, pelkingoje ir miškingoje vietovėje, kur tikrai įdomu žygiuoti. Pusiaužiemio žygio metu pamatysite Geluvos, Šermukšnyno, Raudoniuko, Barsukyno, Dubako, Širvos, Butiškės, Bijotės, Juodežerio ir Niaukos ežerus. Taip pat išvysite Barsukyno ozą ir senąjį Zuikiškės ąžuolą.

Ant Barsukyno kalno aplankysite ir barsuko urvą, kuris padės sužinoti, kokia gi laukia likusi žiema. Sakoma, jei barsuko pėdų aplink urvą yra – žiema bus trumpa, o jei nėra – teks kentėti dar ilgai.

Žygio programa

  • 10:30 – 11:00 Dalyvių atvykimas ir registracijas prie Geluvos ež. (žr. tikslias koordinates žemėlapyje)
  • 11:00 žygio pradžia.
  • 16:00 numatoma žygio pabaiga.

Atvykti į žygio vietą galima ir viešuoju transportu. Iš Šiaulių reikia vykti autobusu Šiauliai – Kelmė per Pageluvį. Grįžti taip pat galima autobusu po žygio. Iki žygio starto vietos nuo stotelės reikės paėjėti.

Žygis mokamas – kaina 2 € / asm. (sumokėti grynaisiais atvykus į žygį, registracijos metu prieš startą)

Jei bus sniego – galima žygyje dalyvauti su slidėmis, o jei slidu – vertėtų pasirūpinti ėjimo lazdomis, jos padės nepaslysti.