Kalendorius
Sau
9
Št
2016
Dubysa 2016 @ Bralinskių stovyklavietė
Sau 9, 10:00 – 16:00

Dubysos regioninis parkasAktyvaus laisvalaikio mėgėjai kviečiami 2016 metus pradėti aktyviai – dalyvaujant 17 km ilgio pėsčiųjų žygyje „Dubysa 2016“, kuris vyks Dubysos upės pakrantėmis, Dubysos regioninio parko teritorijoje esančiame Lyduvėnų kraštovaizdžio draustinyje.

Žygio dalyviai turės galimybė pamatyti Raseinių hidroelektrinės liekanas, katastrofos prie Dubysos vietą, kur beveik prieš 100 metų įgriuvo tiltas kartu su maldininkais. Ką gali žinoti, gal pavyks pamatyti tulžį ar vandeninį strazdą – ypatingo grožio paukščius, kartais sutinkamus Dubysos regioniniame parke.

Visgi, žygis ne iš lengvųjų – žygio maršrute gausu šaltiniuotų pakrančių, upelių, ruožų be kelio.

Žygio programa

  • 10:00 pradedama žygio dalyvių registracija Bralinskių stovyklavietėje (Bralinskių k., Raseinių r., žemėlapis apačioje)
  • 10:30 žygio startas
  • 16:00 žygio pabaiga (ten pat, kur ir pradžia).

Finišavus vyks žygio aptarimas prie laužo apkabinus arbatos puodelį ir gardžiuojantis tikrais kaimiškais lašiniais. Dalyviai raginami pasiimti savo puodelius – tausokite gamtą ir venkite plastikinių indų. Nepamirškite patogios, oro sąlygas atitinkančios aprangos ir avalynės, užkandžių ir kitų Jums būtinų kelionės daiktų.

Dalyvavimo žygyje kaina – 4 €. Turintiems galiojantį valstybinio parko lankytojo bilietą – 3 €.

icon-car.pngKML-LogoFullscreen-LogoGeoJSON-LogoGeoRSS-Logo
Bralinskių stovyklavietė

Žemėlapis kraunasi - prašom palaukti...

Bralinskių stovyklavietė 55.426578, 23.223724

Sau
17
Sk
2016
Vienadienis žygis Dzūkijoje @ Varėna
Sau 17, 10:00 – 14:00
Vienadienis žygis Dzūkijoje @ Varėna | Varėna | Alytaus apskritis | Lietuva

Tikėdamiesi, kad žiema per artimiausias dienas nesibaigs, o sinoptikai jų viltis tik gali sustiprinti, Tolkien Lietuva draugijos nariai organizuoja vienos dienos žygį pėsčiomis nuo Varėnos iki Matuizų.

Snieguotais vingiais, kurie bus nuspręsti žygio eigoje, dalyviai nužygiuos 12-17 km. Į Varėną vykstama traukiniu, juo grįžtama ir iš Matuizų į Vilnių.

Žygio laikas – sausio 17, nuo 10 val.. Daugiau informacijos apie žygį ieškokite organizatorių Facebook paskyroje.

Geg
15
Sk
2016
Lietuvos partizanų pagerbimo žygis @ Palkabalis
Geg 15, 9:30 – 13:00
Lietuvos partizanų pagerbimo žygis @ Palkabalis | Palkabalis | Alytaus apskritis | Lietuva

Gegužės 15 d. Krašto apsaugos ministerija ir Varėnos rajono savivaldybės administracija kviečia į Lietuvos partizanų pagerbimo žygį Varėnos – Merkinės miškais. Kartu vyks ir žygių maršruto „Dainavos apygardos partizanų takais“ atidarymas.

Dalyvauti kviečiami visi, kurie yra pasiryžę įveikti 12 km atstumą, nori prisiminti ir pagerbti partizanus, kovojusius už Lietuvos laisvę. Žygio maršrutas drieksis per vietoves, kuriose savo bunkerius buvo įsirengę Dainavos apygardos Kazimieraičio rinktinės partizanai.

Žygio programa

09:30 norinčius vykti į žygį autobusai paims iš Varėnos geležinkelio stoties aikštelės (Savanorių g. 3A, Varėna). Autobusai dalyvius nuveš į žygio pradžią.
10:00 skelbiama žygio pradžia
13:00 numatomas žygio finišas

Žygio startas – Kazimieraičio rinktinės Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytauto tėvūnijos 1948 m. vadavietė.
Žygio finišas – Kazimieraičio rinktinės Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytauto tėvūnijas 1949 m. vadavietė (Nemuno būrio bunkeris).

Žygio pabaigoje – kareiviškos vaišės, arbata ir smagi muzika.

Pėsčiųjų maršruto žemėlapis.

Lie
30
Sk
2017
Kėdainių žygis „Mes esame Lietuva“ @ Skverelis tarp Smilgos g. 7 ir 9
Lie 30, 10:00 – 15:00
Kėdainių žygis „Mes esame Lietuva“ @ Skverelis tarp Smilgos g. 7 ir 9 | Kėdainiai | Kauno apskritis | Lietuva

Kėdainiečiai kviečia pažinti jų miestą ir puikiai praleisti laiką prisimenant, jog „Mes esame Lietuva“. Toks skambus pėsčiųjų žygio pavadinimas, kurį organizuoja asociacija „Sveiki Kėdainiai“.

Šis žygis išsiskirs dviem dalykais. Pirmiausia, žygeivius lydės patyręs ir daug žinantis istorijas Vaidas Banys, tad apie Kėdainių miestą sužinosite išties daug. Antra, žygio maršrutas yra maksimaliai panašus į Lietuvos kontūrą tad žygio metu bus naudojama speciali aplikacija, brėžianti nueitą maršrutą (pvz. Runtastic ar Endomondo). Nueitą maršrutą puikiai atspindės ir diplomas, kuriame tai bus perkelta! „Skanesniam“ diplomui žygio pabaigoje šauliai pavaišins koše!

Planuojamas maršrutas sudarys ~12 km. Žygio startas – 10 val. skverelyje tarp Smilgos g. 7 ir 9 numeriu pažymėtų namų, Kėdainiuose. Dėl atstumo ir tempo žygis gali būti sudėtingas mažiems vaikams.

Išankstinė registracija aukščiau nurodytu el. pašto adresu. Dalyvavimas NEMOKAMAS.

Bal
21
Št
2018
Plaukimas į žydinčių rūtenių salą Platelių ežere @ Platelių jachtų klubas
Bal 21, 10:00 – 13:00
Plaukimas į žydinčių rūtenių salą Platelių ežere @ Platelių jachtų klubas | Plateliai | Telšių apskritis | Lietuva

Nutirpę ledai ir prabudusi gamta kviečia kiek aktyviau leisti laiką. Balandžio 21 d. 10 val. Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kviečia visus prisijungti prie plaukimo į žydinčių rūtenių salą. Platelių jachtų klube būsite aprūpinti vandens plaukimo priemonėmis (vandens dviračiais ar valtimis), plaukdami pasigrožėsite Platelių ežerų, aplankysite porą salų (Veršių ir Pilies) bei pasimėgausite jau sužydusių retų augalų – tuščiavidurių rūtenių – grožiu. Augalas įrašytas į raudonąją knygą!

Pavasaris yra puikus metas pasirūpinti ir švara, tad žygio dalyviai surinks ne tik savo, bet ir kitų paliktas šiukšles – pasirūpinkite darbinėmis pirštinėmis. Siekiant nesušlapti kojų rekomenduojama neperšlampama avalynė. Lengvi užkandžiai ir karšti gėrimai – geras pasirinkimas tokiame žygyje.